Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chci se stát členem ANH


anh---naborovy-plakat.jpg  

Pořádně si promyslet, zda vůbec airsoft chceš hrát:

Nejdříve je třeba si rozmyslet, co vůbec chceš. Jestli nemáš žádné jiné zájmové činnosti, které by se časově kryly s airsoftem, jestli máš chuť to zkusit, nebo je to jenom planá myšlenka. Prostě sám sobě uvážit, jestli je to zábava pro tebe. Předem konstatuji, že do jednotky nechceme loudaly, kteří řeknou "jo, pujdu v sobotu na cvičení s váma" a když přijde na věc, tak plná pusa výmluv o tom, že není čas! Samozřejmě, že nechceme, aby jsi tomu věnoval veškerý svůj čas, každý týden, každý víkend! Ale jde o to, aby se nestalo, že si koupíš výbavu a bude ti ležet doma celý rok a ty v rámci ANH nevytáhneš paty z baráku. :)
Další věc je ta, jestli nemáš ani trochu tušení, o co v airsoftu jde, bylo by dobré shlédnout videa v sekci o airsoftu.

Jak se do ANH dostat:

Nejjednodušší způsob je kontaktovat jednotku, ať už přes návštěvní knihu, nebo přes Fb velitele ANH, které najdeš v sekci členové, sejít se na nějakém cvičení a následně se domluvit s velitelem o členství v ANH.
Minimální věk pro přijetí je 15 let! Po dohodě a uvážení vedení jednotky.
Důležitá věc pro tebe je, aby ses měl jak dostat na cvičení a akce ANH do Nového Hrozenkova, nebo okolí. Je nám jedno jestli jsi z Ruska nebo z Hrozenkova, pokud máš možnost chodit k nám a chuť s námi spolupracovat, není v ničem problém. Nový Hrozenkov je městys poblíž města Vsetín. Na mapě nás najdeš zde.


Zařazení do ANH:

Samozřejmostí je respektovat ostatní členy jednotky, nemluvě o těch co jsou hodnostně vyšší (hodnosti rozlišujeme na bojové-kadet, vojín, svobodník, desátník; a na hodnosti organizační pro vedení jednotky jako takové-třída I, II a III).

Pokud příjdeš jako nováček, jsi automaticky zařazen do skupiny kadet. Přiřadíme ti instruktora a ten tě naučí základy, které kadet musí umět, aby mohl fungovat v týmu. Splníš zkoušky kadeta a staneš se členem jednotky jako voják (vojín) I. třídy. Máš ihned možnost jezdit s ANH na různé akce, či kampaně, campy a survivalové akce, zůčastňovat se cvičení na úrovni vojáka, ale i různé jiné neairsoftové činnosti, jako jsou chaty a akce pro odreagování. Ovšem jako člen týmu se musíš neustále osvědčovat, chodit na cvičení, poslouchat rozkazy (neboj, není to buzerace, je to taktika na cvičeních a následných akcích, tzn, když velitel řekne zalehnout, tak zalehneš, když řekne že máš v tom a tom místě zůstat, tak tam budeš) a hlavně se aktivně podílet na airsoftových činnostech jednotky!
Pokud se aktivně např nebudeš zúčastňovat airsoftových akcí, ale budeš chtít si jednou za čas vystřelit, nebo zajít na cvičení, zařadíme tě do skupiny externích členů.
Dále je tu možnost, že se nebudeš zapojovat do žádné činnosti v ANH, v takovém případě, po zhodnocení situace budeš vyhozen.
Pokud chceš mít v ANH nějaké slovo, nějaký vyšší význam,  můsíš být minimálně vojín (voják) a musíš splňovat třídu II, pro úplné vedení organizace jednotky s hlasovacím a rozhodovacím právem třídu III. Povýšení třídy, uděluje velitel jednotky na návrh vojáků o třídu vyšších než je dotyčný a odsouhlasení vojáků III. třídy.

 

Cena, kterou tě airsoft bude stát:

- Klobouček A-tacs Fg camo - 350,- / helma MICH 2000/1/2 - 650,- / potah na helmu A-tacs Fg camo - 400,- / Blůza A-tacs Fg camo - 490,- / Kalhoty A-tacs Fg camo - 490,- / Vesta - 800,- / Dobré boty - 1500,- 
(Ceny jsou uvedeny pouze orientačně, výbava se dá sehnat za peníze levnější, ale také mnohokrát drahší... )

Provozní náklady: Pytel kuliček 4000 kusů (250); maskovací barvy (300); startovné na akcích (obvykle do 100)


Pozn: Nekupuj si výbavu sám. I pokud jen uvažuješ, že chceš vstoupit do jednotky, než nakoupíš svoji první zbraň a jakoukoliv výbavu, konzultuj to s někým z jednotky. Věř, že máme zkušenosti a rádi a ochotně pomůžeme. Už se mnohokrát stalo, že nováčci koupili zajíce v pytli a poté byli zklamaní, nebo za výbavu dali přemrštěnou sumu.

Co můžěš od ANH očekávat:

Především je to adrenalin, vojenská simulace bojů, nezapomenutelné zážitky na akcích a kampaních i cvičeních, ale taky poznání nových přátel, naučení se nových dovedností a hlavně kotel zábavy a srandy s bezva kolektivem, který tě u nás čeká! Jsme jednotka, která si zakládá především na chuti hrát airsoft a na přátelství mezi svými členy. Chceš-li začít dělat něco pořádného a velmi zábavného, neválet se doma celý život na prdeli a cpát se u kompu brambůrkama, neváhej a kontaktuj nás!